Prezenty na chrzciny

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Szukasz idealnego prezentu na Chrzest Święty w nowoczesnym wydaniu?
Chcesz umieścić na tym prezencie najpiękniejsze życzenia?
Jesteś pod dobrym adresem – przygotowaliśmy dla Ciebie sprawdzone i ponadczasowe prezenty od serca.


Ceremonia Chrztu Świętego to pierwsze tak podniosłe i ważne wydarzenie w życiu dziecka. Sakrament ten jest symbolicznym przyjęciem w grono wiernych Kościoła. To również okazja do wyprawienia przyjęcia dla całej rodziny oraz do obdarowania maluszka upominkami. Jaki prezent na chrzciny podarować?

Chrzest jest w chrześcijaństwie bardzo istotnym momentem – oczyszczeniem z grzechów i początkiem życia w wierze. Sakrament ten ma miejsce podczas uroczystej Mszy Świętej. Ksiądz polewa główkę dziecka wodą święconą i namaszcza go Krzyżem Świętym. Rodzice chrzestni zobowiązują się wtedy do wychowania swojego chrześniaka według zasad wiary.

Po uroczystości tradycyjnie wręcza się prezenty na chrzest dla dziewczynki lub chłopca. Upominki przekazują Matka Chrzestna i Ojciec Chrzestny, ale również inni zaproszeni na uroczystość goście – dziadkowie, ciocie i wujkowie i pozostałe bliskie osoby. Stąd tak często powtarzające się pytania: co na chrzciny od chrzestnych czy jaki prezent na chrzciny od dziadków jest najlepszy?

Tak niecodzienna okazja jak Chrzest Święty zasługuje na to, aby uczcić ją podarunkiem, który nie tylko zrobi najlepsze wrażenie, ale również będzie niósł ze sobą symboliczny przekaz. Jako że maluszek nie zapamięta samego sakramentu, warto wręczyć mu prezent na chrzciny, który będzie stanowił uroczą pamiątkę po tym ważnym dniu. Pamiątka Chrztu Świętego powinna być zatem dedykowana, wzruszająca, wyjątkowa, czyli metryczka dziecka. Warto więc poświęcić czas na wyszukanie czegoś, co przełamie schematy i zachwyci swoją pomysłowością.

Zabawki jako pomysł na prezent z okazji chrztu są już mało atrakcyjne i bywają nietrafionym dublem, koperty z pieniędzmi na chrzest również nie wypada dać. Mówi się, że z roku na rok oczekiwania finansowe względem prezentów na chrzest rosną, dlatego warto znaleźć coś interesującego i coś, na co nie wydamy fortuny. Wybór ten nie jest łatwy, nie możemy też spytać o to także nowonarodzonego malucha.

Każda z propozycji pozwala na umieszczenie graweru czy dedykacji, która z pewnością wzruszy obdarowywanego. Proponowany rodzaj upominków ma znaczenie symboliczne i najbardziej cieszy po wielu latach. Nasze prezenty na chrzest nie są zwyczajne – to produkty bardzo unikatowe i nierzadko chwytające za serce. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tych wskazówek pytanie, co kupuje chrzestna chrzestny na chrzest w ostatnich miesiącach nie będzie stanowiło tajemnicy. A jedna z naszych propozycji przypadnie Ci do gustu

Czy prezent na chrzest może być ponadczasowy?

Gdy chcemy podarować oryginalny prezent na chrzciny dla dziewczynki lub chłopca, warto zwrócić uwagę na upominki na chrzest personalizowane. Dzisiaj cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem, a rosnąca sprzedaż takich prezentów świadczy o dużym uznaniu ze strony kupujących i obdarowanych. Dzięki specjalnemu znakowaniu uzyskują one niepowtarzalność – stają się oryginalne, ponieważ dedykowane są tej jedynej osobie.

Personalizacja prowadzona jest za pomocą wielu technik. Każdy przedmiot jest przygotowywany z wyjątkową pieczołowitością, co również przekłada się na jego unikatowe piękno. Jedną z najtrwalszych metod personalizacji jest grawerowanie. Zastosowanie nowoczesnych technik grawerowania laserowego powoduje, że powstające w ten sposób napisy i grafiki wyróżniają się zarówno estetyką, jak i trwałością. Przyozdobiony nimi prezent na chrzest dla chłopca lub dziewczynki od chrzestnej czy dziadków wspaniale nadaje się jako wzruszająca pamiątka – nawet po wielu latach może wzbudzać ciepłe wspomnienia.

Personalizowany prezent na chrzciny dla dziewczynki lub chłopca może zawierać różnorodne inskrypcje. Najczęściej są to imienne życzenia na chrzciny, specjalna dedykacja, błogosławieństwo, ale również inne informacje, na przykład imię maluszka. Najnowsze pomysły na chrzciny dla chłopca to metryczka zawierająca datę, godzinę i miejsce urodzenia, wzrost czy wagę. Towarzyszą im symboliczne obrazki nawiązujące do sakramentu, które nadają całemu podarunkowi odświętny, uroczysty wygląd.

Nowoczesne prezenty na chrzciny z personalizacją można łatwo zakupić w internecie w firmach specjalizujących się w ich wykonaniu. Wystarczy wyselekcjonować najpiękniejszy wzór, a następnie przekazać dane, jakie mają zostać umieszczone na upominku. Efektem jest prezent na chrzciny jedyny w swoim rodzaju – nikt nie będzie miał drugiego takiego.

Tak przyozdobiona pamiątka na chrzest nabiera wyjątkowego znaczenia. Zachwyca swoim unikatowym wyglądem, lecz niesie również ze sobą emocjonalny przekaz. To bardzo ważne, ponieważ dziecko, do którego skierowany jest prezent na chrzciny, nie będzie pamiętało samej uroczystości. Może dowiedzieć się o niej z opowieści bliskich, ale również przez otrzymany z tej okazji podarunek, który był autentycznym świadkiem minionych zdarzeń.

Poddany personalizacji prezent na chrzciny dla dziewczynki i dla chłopca z pewnością przypadnie też do gustu rodzicom. Jest świadectwem, że darczyńca poświęcił czas na wyszukanie podarunku od serca. Właśnie dlatego taki pomysłowy prezent na chrzciny jest także cenny, chociaż w rzeczywistości wcale nie trzeba płacić za niego fortuny. Zachwyci od razu po odpakowaniu, ale będzie dawać radość i rozbudzać emocje rok po roku.

Chociaż pamiątkowe prezenty na chrzest często kojarzone są jako niepraktyczne, to do wyboru są i takie, które potrafią doskonale łączyć w sobie symboliczny wymiar wraz z praktycznym zastosowaniem. Przykładowo, zachęcają do dokumentowania rodzinnej historii, a przez to wzmacniają więzy pomiędzy rodzicami a dzieckiem. Wspólne oglądanie takich pamiątek będzie wyjątkową okazją, aby powspominać zabawne historie z dzieciństwa, snuć opowieści z wakacyjnych wyjazdów lub porozmawiać o najbliższych, których nie ma już wśród nas.

Właśnie dlatego personalizowane prezenty na chrzest dla chłopca i dla dziewczynki pozostają aktualne przez całe życie – przypominają o momencie włączenia na łono Kościoła, ale również o czasie dzieciństwa, bliskich osobach, dawnych sytuacjach. Taka rozczulająca pamiątka na chrzciny może pozostać wraz z obdarowaną nią osobą na zawsze.

Zatem, jaki prezent na chrzest od dziadków czy chrzestnych wręczyć? Sprawdź przygotowane przez nas zestawienie eleganckich, personalizowanych upominków z okazji Chrztu Świętego. Bez trudu znajdziesz wśród nich zarówno piękny, jak i praktyczny prezent na chrzest dla dziewczynki lub dla chłopca!

Personalizowany album na chrzest z imieniem i metryczką to pomysłowy prezent na chrzciny, który z pomocą rodziców może stać się wzruszającą pamiątką. Solidne, drewniane okładki zostały przyozdobione uroczymi wycięciami dziecięcych stópek i laserowym grawerunkiem. Na okładce znajdują się informacje jak imię dziecka, jego data urodzenia, godzina urodzenia, wzrost oraz waga. W zależności od płci dziecka okładka może być uzupełniona kartą w kolorze różowym – gdy ma być to prezent na chrzest dla dziewczynki lub błękitną – gdy kupowany jest prezent na chrzciny dla chłopca.

Czarne karty można wyklejać zdjęciami i ozdabiać białym markerem permanentnym. Rodzice, których pociechy otrzymały takie nowoczesne prezenty na chrzciny, mogą stworzyć dzięki temu unikatową kolekcję zdjęć. Wypełniony fotografiami dziecka album stanie się wtedy wyjątkową pamiątką – nawet po wielu latach będzie się do niego powracać z uśmiechem na twarzy.

Pamiątka Chrztu Świętego prezentująca srebrny obraz Świętej Rodziny to kolejny pomysł na personalizowany prezent na chrzest dla dziewczynki i chłopca. Srebrny obrazek na chrzest (próba 925) dostępny jest w dwóch kształtach do wyboru – są to obrazy na chrzest w formie serca. Całość umieszczona jest na estetycznej płycie MDF. Z tyłu znajduje się otwór, który służy do powieszenia pamiątki na ścianie.

Obrazek Świętej Rodziny z imiennymi życzeniami wspaniale sprawdzi się jako prezent od chrzestnej i chrzestnego, a dzięki personalizacji może nabrać wyjątkowego znaczenia. Umieszczona na nim dedykacja na chrzest wraz z imieniem dziecka, datą i podpisami rodziców chrzestnych to uroczyste upamiętnienie sakramentu Chrztu Świętego.

Tradycyjne czy nowoczesne prezenty na chrzciny?

Tradycyjne prezenty na chrzciny dla chłopca i dziewczynki to również książki o religijnej tematyce. Najczęściej wręczana jest Biblia dla dzieci pełna kolorowych obrazków, które można przeglądać razem z maluszkiem. Również taki prezent może zostać spersonalizowany – dzięki temu jest doskonałą alternatywą dla zwykłej Biblii, którą można zakupić w każdej księgarni.

Biblia na chrzest w dekoracyjnej, personalizowanej szkatułce z drewna to wyszukany pomysł na prezent na chrzest od chrzestnej lub chrzestnego oraz od innych bliskich osób. Na eleganckim drewnianym pudełku znalazł się dekoracyjny napis „Pamiątka Chrztu Świętego” wraz z imieniem dziecka i pięknym obrazkiem. W środku pudełeczka wygrawerowane są imienne życzenia wraz z podpisem, a także metryczka maluszka.

Drewniane pudełeczko, w którym umieszczona jest Biblia, samo w sobie stanowi też uroczy przedmiot o wszechstronnym zastosowaniu. Sprawdzi się jako skarbonka na chrzest – można odkładać do niego pieniądze dla dziecka. Także można wykorzystać je jako pudełko wspomnień. W takim puzderku umieszcza się różnorodne pamiątki związane z maluszkiem, na przykład jego zdjęcie USG, opaskę szpitalną, pierwszy ząbek, loczek, odrysowane na kartce kształty nóżek i rączek, ważne fotografie. To prosty sposób, by stworzyć wzruszający zbiór ważnych przedmiotów z dzieciństwa.

Jako prezent na chrzciny od chrzestnego lub chrzestnej sprawdzi się również zestaw sztućców dziecięcych w ozdobnej szkatułce. To wykonane z najwyższej jakości stali nierdzewnej sztućce (łyżka, widelec, nóż i łyżeczka), które ozdobione są dekoracyjnym tłoczeniem na rękojeściach. Prezenty na chrzciny umieszczone są w pudełku z imieniem dziecka grawerowanym na wieczku oraz z personalizowaną dedykacją z podpisem w środku.

Taki praktyczny prezent na chrzciny również może być wykorzystany podwójnie. Sztućce przydadzą się podczas nauki samodzielnego jedzenia, ale też będą sentymentalną pamiątką, która może towarzyszyć dziecku latami. Wystarczy jedno spojrzenie na ulubioną łyżeczkę z dzieciństwa, aby wzbudzić potok wspomnień. Przyda się również samo drewniane pudełeczko, które posłuży do przechowywania ważnych przedmiotów, tworząc dzięki temu ujmującą kolekcję z okresu dzieciństwa.

Zastanawiasz się, ile dać na chrzciny? Chcesz podarować wzruszający prezent na chrzest dla chłopca albo dziewczynki? Nie wiesz, co chrzestny daje na chrzciny? Jeżeli poszukujesz pomysłu na wyjątkowy podarunek dla dziecka z okazji sakramentu Chrztu Świętego, wybierz personalizowany prezent.

Poddane personalizacji nowoczesne prezenty na chrzciny, które zostały opatrzone indywidualnymi grawerunkami, mają niepowtarzalny wygląd. Wymagają wykonania na zamówienie i nie można po prostu kupić ich w sklepie. Właśnie dlatego wpisują się w definicję idealnego upominku na chrzciny – są eleganckie, ponadczasowe, a dla maluszka mogą być wzruszającą pamiątką z okresu dzieciństwa!