W polskiej kulturze pierwsza komunia święta dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej rodziny. To właśnie z tej okazji wydaje się prawdziwe przyjęcia, a zaproszenie na komunię otrzymują liczni goście. Zawsze jest to najbliższa rodzina, ale czasami również dalsi krewni. Chyba nikogo nie trzeba uświadamiać, że współczesne dzieci bardzo czekają na piękne i atrakcyjne dla nich prezenty. Jeszcze do niedawna liczyło się to, co najdroższe, ale teraz prezenty na komunie powoli znów wracają na dobre tory.

 

 

Najlepsze prezenty na komunię w 2021

 

Od dawien dawna prezenty na komunie musiały być czymś naprawdę wyjątkowym. Pierwsza komunia święta to przecież tak ważny dzień w życiu dziecka, bardzo symboliczny, o wyjątkowym znaczeniu dla katolików. Pamiątka pierwszej komunii, na przykład w postaci biżuterii dla dziewczynki czy chłopca, zawsze była czymś niezwykle cennym w każdym domu. Powoli znów tak się właśnie dzieje, a coraz więcej osób rezygnuje z kupowania nowinek technologicznych na rzecz pięknej pamiątkowej biżuterii. Złota lub srebrna biżuteria to zawsze dobry wybór – klasyczny i elegancki, niosący w sobie wartość nie tylko finansową, ale też symboliczną i sentymentalną. Na komunię dla dziecka można kupić coś nowego, ale można podarować również jakąś biżuterię rodzinną. Taki gest może spotkać na przykład dziewczynkę przystępującą do komunii. Prezent na 1 komunie dla dziewczynki, w postaci na przykład pierścionka po babci – to naprawdę coś pięknego.

 

Polecamy również przeczytanie naszych porad jak wybrać prezent dla mamy na urodziny lub po prostu prezent dla rodziców.
Jak wybrać oryginalny prezent na roczek czy album na zdjęcia dla dziecka.

 

Atrakcyjne zaproszenie na komunię to ważny sygnał dla uczestników.

Miło otrzymać zaproszenie na komunię świętą. Z reguły mogą się takiego zaproszenia spodziewać dziadkowie dziecka, a także jego rodzice chrzestni. Jednak najczęściej przyjęcia komunijne są jednak dużo bardziej huczne, a gości jest znacznie więcej. To bardzo radosny dzień w życiu każdej rodziny i po kilku miesiącach trudnych przygotowań, wreszcie można celebrować go w gronie bliskich. Nie bez powodu mówi się coraz częściej o tym, że współczesne przyjęcia komunijne czasami przypominają przyjęcia weselne, bo są urządzane z prawdziwym rozmachem. Coraz popularniejsze stają się na przykład podziękowania dla gości komunijnych, podobne do tych, które wręcza się gościom weselnym. Może to być jakiś słodki drobny upominek, albo na przykład zdjęcie dziecka w ładnej ramce. Zdjęcia to zawsze doskonałe pamiątki komunijne dla gości. Pamiątki komunijne dla gości to przecież jakaś drobnostka, tak naprawdę nic drogiego (chodzi tylko o gest).

 

Jeśli planujesz lub będziesz potrzebował porad jaki prezent na rocznicę ślubu dla rodziców wybrać i sprawić radość?
Jak wybrać praktyczny prezent na chrzciny lub ile trzeba wydać na prezent urodzinowy dla taty?

Ile pieniędzy przeznaczyć na prezent na komunię?

Jaką kwotę przeznaczyć zatem na prezenty na komunie, aby nie strzelić faux pas? Zdecydowanie nie warto przesadzać i stawać w konkury o to, kto kupić coś droższego. Zwyczajnie ma to demoralizujący wpływ na dzieci. Uczą one się tego, że prezent musi być „na bogato” i przestają zwracać uwagę na duchowy wymiar pierwszej komunii. Lepiej zatem kupić coś takiego jak na przykład srebrny łańcuszek z krzyżykiem, złoty łańcuszek na komunię, złoty łańcuszek z krzyżykiem, lub tylko klasyczny medalik na komunię, niż porywać się na drugiego laptopa albo nowy tablet. Łańcuszek na komunię to przecież prezent komunijny będący prawdziwą klasyką.

Jeśli planujesz wręczanie kasy na prezent mamy dla Ciebie specjalnie zaprojektowane drewniane pudełko na pieniądze

pudełko na prezent z okazji komunii 

 

medalik jako prezent na komunię1

 

Spersonalizowane prezenty biżuteryjne na komunię

Dobry pomysł to prezent spersonalizowany. Czym są prezenty spersonalizowane? To prezenty, na których można wykonać na przykład grawer, a zatem prezenty o wyjątkowo symbolicznym znaczeniu. Podarowanie takiej spersonalizowanej drobnostki to znak, że nad wybraniem podarunku spędziło się trochę czasu, że zwyczajnie nie jest to pierwsza lepsza rzecz wybrana na szybko. Takim spersonalizowanym prezentem może być na przykład złoty łańcuszek z medalikiem dla dziewczynki, na którym jubiler wykona grawer na przykład z imieniem i datą urodzin. W ten sposób z mało atrakcyjnego przedmiotu powstaje idealna biżuteria na komunię dla dziewczynki lub chłopca. Wystarczy znaleźć dobrego jubilera – grawera, który wykona takie zamówienie.

 

Jakie prezenty na komunię dla dziewczynki będą najlepsze? W tym zakresie pole manewru jest zdecydowanie większe niż u chłopca. Tradycyjne prezenty biżuteryjne to naprawdę doskonały pomysł na upominek z okazji komunii świętej dla dziewczynki. Trzeba tylko zwrócić uwagę, że na rynku jest równie atrakcyjna biżuteria dla chłopców bez wyraźnych różnic. Co zatem najlepiej sprawdzi się w tej roli? Stylowe ładnie zapakowane złote kolczyki na komunię to nadal odpowiedni prezent, złoty łańcuszek na komunię, to również dobry wybór. Tak właśnie może wyglądać pamiątka komunijna od matki chrzestnej dla dziewczynki.

 

biblia oryginalny prezent na komunię

 

Jak wybrać wyjątkowy prezent komunijny od chrzestnej lub chrzestnego?

Najtrudniejszym rozwiązaniem to udany prezent dla dziewczynki na komunie od matki chrzestnej. Atrakcyjnym i oryginalnym prezentem będą srebrne obrazki komunijne z osobistym grawerem w stylowym opakowaniu. Kolejnym udanym upominkiem na wiele lat będzie biblia na komunię z dedykacją. Można wybrać pięknie ilustrowaną Biblię dla dzieci, która zaciekawi i przybliży historię chrześcijaństwa. Dedykacja do Pisma Świętego na komunię, wpisana na pierwszej ze stron, to miły gest ze strony osoby obdarowującej. Nigdy nie należy o tym zapominać i zawsze warto wpisać kilka miłych słów dla dziecka. Wtedy taka pamiątka komunijna będzie miała większy sens.

 

 

prezenty na komunię dla chłopca 2021

 

 

Na obrazku komunijnym może znajdować się jakiś piękny cytat z Pisma Świętego, który będzie niejako drogowskazem dla młodego chrześcijanina w tym, jaką drogą wiary ma dalej podążać. Czasami dla malucha taki cytat jest tak naprawdę niezrozumiały, a czasami dzieci naprawdę zaskakują dojrzałością w wierze, którą osiągnęły przygotowując się do komunii świętej.

 

Czy prezent na komunię dla chłopca daje więcej możliwości?

Prezent na komunię dla dziewczynki to najczęściej kolczyki lub łańcuszek. Czy jest jakaś biżuteria na komunię odpowiednia dla chłopca? Nadal oczekiwanym pomysłem będzie dobry i designerski rower lub nowoczesna, elektryczna hulajnoga. Podobnie jak w przypadku dziewczynek można uciec do tradycji, czyli złotego łańcuszka z medalikiem lub krzyżykiem (mogą być też inne medaliki komunijne). Krzyżyk to uniwersalny symbol, który z powodzeniem mogą nosić dzieci obydwu płci. Prezent na komunię dla chłopca w takiej postaci na pewno będzie dobrym wyborem.

 

Tradycyjna pamiątka na komunię dla chłopca czy elektronika?

 

Pamiątki komunijne dla chłopca, poza wymienioną już biżuterią, mogą mieć postać również na przykład ładnego zegarka. Jeżeli zatem ktoś nadal zastanawia się, co na komunię dla chłopca, zegarki naprawdę wciąż nie wyszły z mody. Można kupić dziecku jakiś fajny wodoodporny zegarek elektroniczny, który będzie miał modny design, będzie pasował do sportowego dziecięcego stylu. Można też pokusić się o kupienie na przykład Smartwatcha – taki prezent to gwarancja szerokiego uśmiechu radości na twarzy dziecka. Pamiątka pierwszej komunii dla chłopca, w postaci klasycznego zegarka na skórzanym pasku, przetrwa natomiast próbę czasu i będzie zawsze w modzie

 

Biżuteria czy elektronika, co kupić na komunię?

Raz jeszcze podsumowując, spersonalizowane prezenty na komunię to wyjątkowe, bezpieczne i ponad czasowe rozwiązane, to prezent będący klasyką samą w sobie. Jednym z ważniejszych aspektów to nieporównywalna żywotność takiego prezentu. Nawet po 20 czy 30 latach może przywoływać miłe wspomnienia. Dając coś takiego dziecku nie rozpuszcza się go, nie hoduje się go na małego konsumpcjonistę. Autentyczna złota lub srebrna biżuteria podarowana od serca z okazji komunii to naprawdę bardzo dobry pomysł, z długą tradycją w polskiej kulturze. Takie prezenty dawało się od zawsze, po krótkiej przerwie związanej z boomem na prezenty technologiczne, na szczęście znowu powracają do łask. Jeżeli zatem pojawiają się wątpliwości, jaki prezent na komunię dla dziewczynki będzie najlepszy, biżuteria to zawsze dobry pomysł. Co kupić na komunię dziewczynce to jednak zwykle mniejszy problem, niż prezent dla chłopca. Okazuje się jednak, że i w tym przypadku odpowiednia biżuteria daje radę.

Ten wpis został opublikowany w . Zapiszlink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *