Na przełomie ostatnich lat odpowiedź na pytanie, co kuje chrzestna i chrzestny na chrzest mocno się zmienia. Obecnie najważniejszą rolą matki chrzestnej i ojca chrzestnego jest aktywne uczestnictwo w życiu chrześniaka. Obecnie obowiązek zakupu szatki przez matkę chrzestną zanika podobnie jak zakup świecy przez chrzestnego. W większości przypadków rodzice samodzielnie dokonują wyboru i zakupu tych rzeczy.

Obecnie najważniejsze dylemat to jakie pamiątki na chrzciny wybrać by sprawić radość nawet po latach. Poniżej przedstawimy, co kupić dziecku na chrzest.

Obrazkowa biblia dla najmłodszych z nowoczesnym grawerem.

Pomysłowy prezent na chrzciny z grawerem
Pomysłowy prezent na chrzciny Biblia

Biblia do kupienia w naszym sklepie.

Jaki wybrać ciekawy prezent dla chłopca na chrzest? Ile pieniędzy wypada dać? To podstawowe pytania dotyczące Chrztu Świętego, które w ostatnich latach zyskały na znaczeniu. Kwestie te wywołują niepotrzebny stres wśród tych, którzy należą do grona obdarowywujących, czyli zaproszonych na uroczystość. Największym powodzeniem cieszą się dewocjonalia, które kupowane są chętnie jako pamiątka na chrzest dla dziewczynki lub chłopca, ale i komunii, bierzmowania, ślubu czy pierwszych urodzin – to pamiątki na całe życie kojarzące się z religią. Powiedzmy sobie szczerze – polska tradycja to medaliki, łańcuszki, zawieszki. Prawdą jest, że chrzczone dziecko nie będzie mogło się nacieszyć takim prezentem tuż po jego otrzymaniu. Niestety nie pomoże również w odpowiedzi na pytanie, co kupić na chrzciny.

Polecamy również nasze najnowsze prezenty na roczek. Jeśli chcesz podarować pieniądze to polecamy praktyczny poradnik jak zapakować pieniądze na prezent.

Sprawdzony obrazek na chrzest z grawerem.

Nowoczesne i dopasowane prezenty na chrzciny

Polecamy również nasze porady – jak wybrać niezapomniany prezent na rocznicę ślubu dla męża lub rodziców oraz jakimi kryteriami kierować się by wybrać wartościowy prezent. Dodatkowo, warto sprawdzić nasze propozycje na prezent jako podziękowanie dla rodziców za trud wychowania.

Czy wypada kupić zabawkę jako prezent na chrzest dziewczynki lub chłopca? Zakup zabawki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze – nigdy nie wiemy, w jakim kierunku rozwiną się zainteresowania dziecka i czy taki gadżet spotka się w przyszłości z entuzjazmem. Po drugie – prezent taki nie pasuje w stu procentach do wzniosłej atmosfery uroczystości, dlatego najlepiej postawić na wyjątkowe drobiazgi, które będą nadawały uroczysty charakter temu dniu.

Zachęcamy również do sprawdzenia naszych podpowiedzi na atrakcyjny prezent dla taty album na zdjęcia dla dziecka lub wyjątkowy prezent na roczek. Czy wyjątkowy prezent dla mamy na urodziny.

Jaki prezent na chrzciny od cioci i wujka?

Prezent na chrzciny dla chłopca od cioci. Trudno oczekiwać, żeby prezent podarowany z okazji chrztu, kiedy dziecko nawet jeszcze nie mówi, był funkcjonalny. Oczywiście, to pierwsze wydarzenie w życiu dziecka i jest niewątpliwie uroczystością o podniosłym charakterze. Na szczęście na chrzest zwykle dostajemy zaproszenie stosunkowo wcześnie, więc mamy trochę czasu na zastanowienie i znalezienie prezentu o wyszukanym charakterze.  

Kolejna propozycja na udany prezent to dedykowane sztućce w drewnianej szkatułce.

Sztućce - praktyczna pamiątka na roczek

 

Ile wypada włożyć do koperty z okazji Chrztu Świętego?

Zastanawiasz, co kupić na chrzest dla dziewczynki chłopca, a może nie podarować po prostu pieniędzy w kopercie? W porządku – to dobre rozwiązanie, bo pozwala spożytkować rodzicom kwotę według ich faktycznych potrzeb. Ile dać do koperty? To zależy od naszego pokrewieństwa czy powinowactwa z chrzczonym dzieckiem – dalsza rodzina oraz znajomi mogą podarować mniej. Należy mieć na uwadze także własną sytuację materialną i dopasować wydaną kwotę do własnych możliwości. Pamiętajmy, że przesadzona hojność może spowodować dyskomfort u rodziców. Podobnie, jak na przyjęciach weselnych, możemy posłużyć się nieoficjalną zasada talerzyka i jeśli chcemy określić kwotę minimalną, jaką wypada dać, to jest to suma wydana przez organizujących rodziców na jedną osobę biorącą udział w uroczystości.

Przyjemnym zwyczajem jest podziękowanie dla chrzestnych. Poniżej przedstawiamy ramkę na zdjęcia z dedykacją od rodziców i chrześniaka.

Pomysłowe podziękowania dla rodziców chrzestnych ze zdjęciem

 

 

Pomysłowe podziękowania dla rodziców chrzestnych ze zdjęciem

Co myślisz o wręczeniu na chrzest pieniędzy? Jeśli zastanawiasz się jak zapakować pieniądze na prezent to mamy gotowe rozwiązanie. Drewniana szkatułka z pięknym grawerem

pudełko na pieniądze chrzestdrewniane pudełko na pieniądze

Ten wpis został opublikowany w . Zapiszlink.

1 thoughts on “Co kupuje chrzestna chrzestny na chrzest?

  1. Kasiol napisał/a:

    ale małe stópki! pomysły na prezenty na chrzciny niby fajne i ciekawe, lubię taką delikatną biżuterię i dla dziecka z grawerem byłaby okej, ale przecież terraz się już nie kupuje takich rzeczy tylko teraz prezenty na chrzciny to nie te małe drobnostki i upominki tylko niemalże samochody.. a jak nie samochody to hulajnogi elektryczne, deski elektryczne czy longboardy, rowery też już chyba odeszły do lamusa.. 😉 mi się niedługo zbliżają jedne chrzciny w rodzinie i nie mam zamiaru kupować nic z tej wyższej półki i wydawać milionów czy chodzić za jakimiś interaktywnymi zabawkami za miliony monet, które też się po miesiącu rozwalą, dlatego chętnie rozejrzę się za takim srebrem lub złotem z grawerem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *