Praktyczny prezent na Chrzciny od bliskich

praktyczny prezent na chrzciny

Jaki wybrać ciekawy prezent na chrzciny? Ile pieniędzy wypada dać? To podstawowe pytania dotyczące Chrztu Świętego, które w ostatnich latach zyskały na znaczeniu. Kwestie te wywołują niepotrzebny stres wśród tych, którzy należą do grona obdarowywujących, czyli zaproszonych na uroczystość.

 

Największym powodzeniem cieszą się dewocjonalia, które kupowane są chętnie jako prezent na chrzciny, ale i komunii, bierzmowania, ślubu czy pierwszych urodzin – to pamiątki na całe życie kojarzące się z religią. Powiedzmy sobie szczerze – polska tradycja to medaliki, łańcuszki, zawieszki. Prawdą jest, że chrzczone dziecko nie będzie mogło się nacieszyć takim prezentem tuż po jego otrzymaniu, ale spokojnie – to wszystko przyda mu się później, a rodzice na pewno docenią taki prezent.

Złota biżuteria na prezent od chrzestnej

Polecamy również nasze porady - jak wybrać niezapomniany prezent na rocznicę ślubu dla męża lub rodziców  oraz jakimi kryteriami
kierować się by wybrać wartościowy prezent. Dodatkowo, warto sprawdzić nasze propozycje na prezent jako podziękowanie dla rodziców 
za trud wychowania.

Czy wypada kupić zabawkę jako prezent na chrzciny?

Zakup zabawki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze – nigdy nie wiemy, w jakim kierunku rozwiną się zainteresowania dziecka i czy taki gadżet spotka się w przyszłości z entuzjazmem. Po drugie – prezent taki nie pasuje w stu procentach do wzniosłej atmosfery uroczystości, dlatego najlepiej postawić na wyjątkowe drobiazgi, które będą nadawały uroczysty charakter temu dniu.

Zachęcamy również do sprawdzenia naszych podpowiedzi na atrakcyjny prezent dla taty lub wyjątkowy prezent na roczek. Czy wyjątkowy
 prezent dla mamy na urodziny. 

Jaki prezent na chrzciny wybrać by sprawić przyjemność?

Trudno oczekiwać, żeby prezent podarowany z okazji chrztu, kiedy dziecko nawet jeszcze nie mówi, był funkcjonalny. Oczywiście, to pierwsze wydarzenie w życiu dziecka i jest niewątpliwie uroczystością o podniosłym charakterze. Na szczęście na chrzest zwykle dostajemy zaproszenie stosunkowo wcześnie, więc mamy trochę czasu na zastanowienie i znalezienie prezentu o wyszukanym charakterze.

Jaka biżuteria na chrzest dla małego dziecka

 

Ile wypada włożyć do koperty z okazji Chrztu Świętego?

Zastanawiasz się czy nie podarować po prostu pieniędzy w kopercie? W porządku – to dobre rozwiązanie, bo pozwala spożytkować rodzicom kwotę według ich faktycznych potrzeb. Ile dać do koperty? To zależy od naszego pokrewieństwa czy powinowactwa z chrzczonym dzieckiem – dalsza rodzina oraz znajomi mogą podarować mniej. Należy mieć na uwadze także własną sytuację materialną i dopasować wydaną kwotę do własnych możliwości. Pamiętajmy, że przesadzona hojność może spowodować dyskomfort u rodziców. Podobnie, jak na przyjęciach weselnych, możemy posłużyć się nieoficjalną zasada talerzyka i jeśli chcemy określić kwotę minimalną, jaką wypada dać, to jest to suma wydana przez organizujących rodziców na jedną osobę biorącą udział w uroczystości. Najbardziej powszechne widły kwotowe to te między 200 zł a 500 zł.

W najbliższym czasie przedstawimy kilka ciekawych propozycji, jeśli masz ciekawe, oryginalne pomysły na prezent zaproponuj je w komentarzu do artykułu. 

1 thought on “Praktyczny prezent na Chrzciny od bliskich

  1. ale małe stópki! pomysły na prezenty na chrzciny niby fajne i ciekawe, lubię taką delikatną biżuterię i dla dziecka z grawerem byłaby okej, ale przecież terraz się już nie kupuje takich rzeczy tylko teraz prezenty na chrzciny to nie te małe drobnostki i upominki tylko niemalże samochody.. a jak nie samochody to hulajnogi elektryczne, deski elektryczne czy longboardy, rowery też już chyba odeszły do lamusa.. 😉 mi się niedługo zbliżają jedne chrzciny w rodzinie i nie mam zamiaru kupować nic z tej wyższej półki i wydawać milionów czy chodzić za jakimiś interaktywnymi zabawkami za miliony monet, które też się po miesiącu rozwalą, dlatego chętnie rozejrzę się za takim srebrem lub złotem z grawerem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *