Podziękowanie dla rodziców niepowtarzalny pomysł na prezent

Podziękowanie dla rodziców od serca

Podziękowanie dla rodziców to naprawdę piękny zwyczaj i wzruszający moment uroczystości ślubnej. Rodzice zwykle razem z parą młodą przeżywają ten ważny dzień, nierzadko wspomagają całe przedsięwzięcie finansowo, dlatego warto pokazać im, jak bardzo doceniamy ich zaangażowanie.

Jaki oryginalny prezent dla rodziców na weselu wybrać? To bez wątpienia jedna z polskich tradycji weselnych. Dlaczego to takie ważne? Ślub to czas, kiedy para młoda opuszcza gniazdo i zakłada nową rodzinę, dlatego jest to najlepszy moment, żeby wyrazić wdzięczność za lata opieki i troski.

Prezenty ślubne dla rodziców

Tradycja nakazuje, aby podziękowania dla rodziców odbyły się po oczepinach. Każdy moment jednak będzie dobry, jeśli tylko odpowiednio przemyślany. Ważne, żeby podarunek dla rodziców na ślubie po prostu się pojawił, a w jakiej formie – to już zależy tylko i wyłącznie od Państwa Młodych. W ramach wykazania się kreatywnością, możemy ten moment zmodyfikować według własnego pomysłu. Dobrze zadbać o odpowiednią oprawę muzyczną – nie musi to być standardowe Cudownych rodziców mam w wykonaniu Urszuli Sipińskiej. Skoro elementem obowiązkowym jest pierwszy taniec, dlaczego nie moglibyśmy im na przykład czegoś zaśpiewać?

Przeczytaj również nasze porady jak dobrać oryginalny prezent na chrzciny. Dodatkowo sprawdź nasze propozycje prezentu
 jako podziękowanie dla rodziców. Warto też przeczytać czym się kierować jeśli chcemy wybrać wartościowy prezent.

Kluczowe jest też przygotowanie przemowy dla rodziców i można by pokusić się o stwierdzenie, że rzeczy materialne, czyli prezenty dla rodziców nie mają znaczenia, ale istotna jest tutaj symbolika. Słowa na pewno mają wielką moc i są przyczyną wzruszeń, ale warto zadbać też o trwały nośnik emocji związanych z tym wyjątkowym dniem.

Prezent dla rodziców ślub

 

Brak prezentu dla rodziców to faux pas?

Podziękowania dla rodziców prezent to konieczność? Zdecydowanie tak. Są inne rzeczy, z których najzwyczajniej w świecie możemy zrezygnować, ale pomijać tego punktu w harmonogramie szczególnego dnia po prostu nie wypada. Dawniej wystarczył wspólny taniec nowożeńców z rodzicami, dziś – podziękowania to coś, co trzeba uwzględnić w ślubnym budżecie. Co dla rodziców w ramach podziękowania? Wybierzcie coś, co najlepiej odda Waszą wdzięczność.

 

Oryginalne podziękowania dla rodziców – ile wydać?

Kwestia ceny upominku dla rodziców to ta najczęściej poruszana na forach dotyczących organizacji ślubu. Zapewniamy Was jednak – tej właściwej kwoty nie da się ustalić. Każdy z nas dysponuje innym budżetem, a określenie tanie/drogie jest bardzo względne i dla każdego znaczy co innego. Generalizując, możemy przyjąć, że wycieczka do ciepłych krajów czy wszelkiego rodzaju sprzęty to prezenty drogie (lub nawet za drogie), czyli te z wyższej półki cenowej, a te do 200 złotych to te mieszczące się w kwocie przyzwoitej. To właśnie podziękowanie dla rodziców w takiej cenie są najczęściej wybierane, dlatego żaden prezent z naszego rankingu również cenowo tej stawki nie przekroczył.

Jeśli planujesz zakupić ciekawy prezent na urodziny to polecamy lekturę artykuł jak wybrać prezent na roczek lub prezent dla mamy na urodziny czy
 atrakcyjny prezent dla taty na urodziny.

Jaki prezent ślubny dla teściów?

Podarowanie rodzicom Młodej innego prezentu, a rodzicom Młodego innego, jest dość ryzykownym posunięciem. Różne preferencje mogą nie być wystarczającym uzasadnieniem i wywołać niepotrzebny dyskomfort. Niewielu z nas przed ślubem ma czas na wymyślanie i tworzenie własnoręcznie zrobionych prezentów, czyli tzw. handmade. Ten patent sprawdza się w przypadku podarków na przykład urodzinowych, ale nie wtedy, kiedy w przedweselnej gorączce nie mamy czasu na nic poza organizacją ślubu. Przyda nam się jednak trochę inwencji twórczej. Dobrze jest zatem postawić na coś, co możemy kupić, ale dodać również coś od siebie, po prostu – włożyć to w jakiś trud. Ułatwi nam to personalizacja prezentów, czyli nadanie im takich cech, które dadzą odczucie, że były stworzone specjalnie z myślą o rodzicach.

Prezenty dla rodziców praktyczne czy funkcjonalne?

Państwo młodzi stawiają niekiedy na tak kosztowne prezenty, jak sprzęt AGD czy wycieczki all-inclusive. Z tym zawsze wiąże się jednak spore ryzyko – jeśli prezent okaże się nietrafiony, to poniesiona kwota za tak szczodre podziękowanie będzie godna pożałowania. Bombonierki są dobre na imieniny, kwiaty? Każdy już dawno zdał sobie sprawę, że drogie i kolorowe wieńce nikomu nie służą i szybko lądują w koszu na śmieci. Kosz słodkości? To zbyt banalne i po jakimś czasie też zniknie ze stołu.

Funkcjonalne prezenty są dobre na gwiazdkę i urodziny, a w przypadku rodziców i ślubnych podarków pragmatyzm możemy jednak odłożyć na bok. Trzeba pamiętać, że rodzice nie będą często odtwarzać filmu wideo z wesela, dlatego najlepiej pomyśleć o czymś, co będą mogli sobie gdzieś położyć i co będzie wywoływać ich uśmiech na myśl o wspomnieniu ślubu.

Mini ranking propozycji na prezenty dla rodziców

Jeśli to czytacie, to pewnie jesteście jednymi z tych, którzy zastanawiają się, jaki prezent wybrać, dlatego postanowiliśmy Wam to ułatwić – poniżej prezentujemy ranking podziękowań dla rodziców:

Obraz drzewko - prezenty dla rodziców ślub

 

 

 

Obraz drzewko 3D to wyjątkowy prezent dla rodziców Wesele to tylko jedna z okazji na nietuzinkowe potwierdzenie uczucia, jakim darzymy te ważne w naszym życiu osoby. Oryginalny pomysł na prezent na podziękowanie w czasie przyjęcia weselnego od pary młodej, ale również na okazję typu rocznica ślubu czy urodziny. Podziękowania za trud, troskę, czułość, pomocną dłoń, tolerancję, pokazanie świata czy wspólne odrabianie lekcji to tylko mały wycinek aż czterdziestu wygrawerowanych dla taty i mamy oraz szalenie wzruszających słów.

 

 

 

 

Poniżej prezentujemy kilka indywidualnych pomysłów na podziękowanie dla rodziców w czasie uroczystości weselnej.

 

Pomysł na podziękowanie dla rodziców w czasie wesela

 

 

 

 

Obraz 3D o wymiarach 53 x 43 cm wykonany z drewna sosnowego i brzozowego. Oryginalne podziękowania w formie graweru umieszczonego na sercu ze sklejki. Po więcej informacji zapraszamy do sklepu z prezentami ślubnymi dla rodziców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna równie atrakcyjna i spersonalizowana propozycja.

Podziękowania dla rodziców super pomysł 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

Grawerowane podziękowania na sercu wyciętym laserowo ze 3mm sklejki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

i ostatnia propozycja

 

drzewko 3d jako podziękowanie rodzicom

 

 

 

 

 

Uroczę drzewko utrzymane w barwach naturalnego drewna i symboliczne. Idealny pomysł na podziękowania dla rodziców lub chrzestnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Symboliczne drzewo dodatkowo podkreśla rolę rodziców w życiu dzieci. Kreatywny pomysł na prezent, który z pewnością wywoła radość, a nawet łzy szczęścia. Z racji funkcji prezent może przez lata zajmować ważne miejsce w domu rodzinnym, zamiast zalegać – jak większość prezentów – na dnie szuflady. Budowa samego obrazu, czyli drewno i tkanina bardzo ociepla i podnosi jakość upominku. Sprawdź jaki prezent dla rodziców na rocznicę ślubu wybrać?

 

 

 

 

 

Szklane serce jako prezent dla rodziców ślub

 

Statuetka o wyjątkowym kształcie oddającym towarzyszące uczucia, można postawić ją w widocznym miejscu, a każdy rzut oka będzie przywoływał wzruszające, weselne wspomnienia. W przeciwieństwie do kwiatów i czekoladek, będzie prezentem praktycznie niezniszczalnym i zostanie z rodzicami na długo. Grubość szkła, z którego zostało wykonane wynosi aż 20 mm. Grawer zawdzięcza swoją wysoką jakość ploterowi laserowemu oraz precyzyjnemu wykonaniu rzemieślnika. Wybrane srebrzenie lub złocenie wygląda niesamowicie, kiedy mieni się pod wpływem światła. Elegancji całości dodaje bordowe, satynowe etui.

 

 

 

 

karafka jako ślubny prezent dla kochanych rodziców

 

 

Karafka z grawerem – przyjemny prezent z segmentu tych bardziej praktycznych. Znacząca jest tutaj dowolna, spersonalizowana dedykacja, która może być powodem do dumy podczas spotkań rodzinnych. Mahoniowa skrzynka wykonana z najwyższej jakości drewna kryje w sobie dwa grawerowane kieliszki oraz grawerowaną karafkę.

 

 

 

 

 

 

 

Serce na podziękowanie dla rodziców od pary młodej

 

Statuetka z dedykacją – statuetki przypominające te wygrywane na festiwalach filmowych są oznaką zwycięstwa i wdzięczności. Jest to rozwiązanie niskobudżetowe, ale z klasą i jak większość rozwiązań w naszym rankingu – pozwalające na dodanie czegoś od siebie w postaci złotej lub srebrnej wygrawerowanej tabliczki z dedykacją.

W najbliższym czasie umieścimy kolejne propozycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *